Nocleg w hostelu – czy warto?

Hostel to coraz popularniejsza forma noclegu w mieście. Niezależnie od tego, czy przybywamy do miasta na jedną noc, czy na dłużej, warto skorzystać z udogodnień, jakie niosą ze sobą hostele. Do niedawne hostele miały złą sławę, przede wszystkim dlatego, że konkurencja na rynku była mała. Obecnie sytuacja się zmieniła na lepsze. Jest mnóstwo konkurencyjnych hosteli, które można polecić każdemu.

Podstawową zaleta hosteli w porównaniu do o wiele droższych hoteli czy pensjonatów jest cena. Hostele to tanie miejsca noclegowe, które na dodatek oferują noclegi w nadzwyczaj atrakcyjnych punktach miastach – przeważnie mówimy tu ścisłym centrum, o przysłowiowy rzut beretem od rynku miasta. Pewnym ograniczeniem hostelu jest brak wyżywienia – ale jest udostępniona dobrze wyposażona kuchnia, w której możemy sami sobie coś przyrządzić, bądź też korzystają z dobrej lokalizacji hostelu – wyskoczyć coś zjeść gdzieś na mieście. Kolejną rzeczą jest podobieństwo hosteli do górskich schronisk pod kątem patrzenia na warunki noclegu – przeważnie pokoje są wieloosobowe i przychodzi nam spać z obcymi ludźmi, ale dla tych, którzy cenią sobie intymność, w niemal każdym hostelu znajdziemy oddzielne bardziej intymne pokoje, do których jednak przyjdzie nam nieco dopłacić – nadal jednak wyjdzie nas to o wiele taniej, niż za spanie w hotelu.

Szukając noclegów w hostelach zacznijmy wpierw od przejrzenia ofert w internecie, a także artykułów na ten temat jak choćby ten, z którego sama korzystałam na blogu jblog.waw.pl Znaleźć dobry hostel w dużym mieście jest obecnie bardzo łatwo, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s