Szklarska Poręba na weekend

Szklarska Poręba

Poza Zakopanym, gdzie ceny często nie zachęcają do pobytu, poszaleć na nartach można w Karkonoszach, a konkretnie w Szklarskiej Porębie i okolicach. To naprawdę coraz bardziej rozwijające się miejsce w Polsce. Amatorom sportów zimowych chyba zresztą reklamować zbytnio tej miejscowości nie trzeba. To właśnie tam, na stokach Szrenicy, znajdziemy kilka bardzo przyjemnych tras, o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy bez trudu znajdzie trasę dopasowaną do własnych upodobań lub umiejętności. Początkujący pozjeżdżają sobie spokojnie, zaawansowani również, na dodatek nie wadząc jedni drugim. Ci najlepsi zaś mogą spróbować swych sił na czarnym szlaku, jednym z 11 tras na świecie w ten sposób oznaczonych, a to z powodu słynnej ściany, będącej najbardziej stromym kawałkiem narciarskiego stoku w naszym kraju. Jeśli zaś ktoś nie lubi narciarstwa zjazdowego i woli na deskach po prostu pobiegać, nie będzie miał z tym w Szklarskiej Porębie najmniejszego problemu. Pobliskie Jakuszyce, traktowane dziś właściwie jako część Szklarskiej Poręby, porozrzucanej przecież w dolinach, oferują prawdziwy raj dla wszystkich chcących pójść w ślady Justyny Kowalczyk. To właśnie tam rozgrywany jest najsłynniejszy bieg w Polsce – Bieg Piastów Śląskich.

Poza śniegiem, leżącym w Szklarskiej Porębie ponad sto dni w roku, miejscowość oferuje również wspaniałe warunki klimatyczne, porównujące miejscowość do alpejskich kurortów.

Szklarska Poręba to miejsce naprawdę warte odwiedzenia, już dziś zalecam rozważenie terminu najbliższego wyjazdu. Ci, którzy nie mogą liczyć na urlop teraz, muszą mieć świadomość, że do Szklarskiej Poręby warto wybrać się również i latem, naprawdę jest tam co robić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s