Atrakcje Doliny Kłodzkiej i okolic

Sudety to jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. Są popularne wśród turystów nie tylko z Polski. Miejscowości uzdrowiskowe od dwóch już wieków są jednym z takich magnesów. Duszniki Zdrój, Kudowa Zdrój to nazwy znane w całej Polsce, nawet tym, którzy cieszą się dobrym zdrowiem. Koncerty chopinowskie, turnieje szachowe , Muzeum Papiernictwa – to jedynie kilka z licznych atrakcji w Dusznikach Zdroju.

Pobliskie Kłodzko to również miejsce z fascynującą historią. Położone w miejscu dogodnym do przejścia przez góry, zawsze było narażone na liczne ataki. Stąd też powstanie górującej nad miastem twierdzy, która do dziś przyciąga turystów z całej Polski. Szczególnie ciekawe są pokazy grupy rekonstrukcyjnej, odgrywającej walki z czasów wojen napoleońskich.

Miłośnicy militarnych zabytków nie powinni przegapić wizyty w pobliskiej Srebrnej Górze. W swoim czasie tamtejsza twierdza była jedną z największych w Europie, nigdy też nie została zdobyta. Oprócz XIX-wiecznych budynków twierdzy umysły rozpalają również sztolnie i tunele budowane przez Niemców w czasach II wojny światowej.

Dla wszystkich lubiących zwykłe piesze wędrówki po górach ta część Sudetów oferuje wiele tras i szlaków, na których podziwiać można niezwykle interesujące miejsca. Chodzi głównie o różne skały i grupy skał, bardzo popularne także jako miejsca do wspinaczki.

Kotlina Kłodzka i okolice to miejsca, w których po prostu trzeba się pojawić. Następnym przystankiem mogą być Kotlina Jeleniogórska, o której nieco więcej można poczytać tutaj.

Reklamy

2 komentarze do “Atrakcje Doliny Kłodzkiej i okolic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s