Okolice Wrocławia

Wrocław to piękne miasto, chętnie odwiedzane przez turystów. Wszystkim wybierającym się do mojego rodzinnego miasta polecam również zarezerwowanie dwóch lub trzech dni na poznanie kilku miejsc w niewielkiej odległości od stolicy Dolnego Śląska. Mieszkańcom samego Wrocławia podpowiadam zaś, co warto wziąć pod rozwagę przy planowaniu weekendowego wyjazdu. 

Jednym z piękniejszych miasteczek położonych w niedalekiej odległości od Wrocławia jest Świdnica. To znane już od średniowiecza miasto słynęło niegdyś z doskonałego piwa. Dziś pozostały po tym okresie świetności wspaniałe miejsca, dla których warto odwiedzić tę właśnie miejscowość. Najsłynniejszy jest oczywiście Kościół Pokoju, zbudowany w całości z drewna, bez użycia gwoździ. Jest to jeden z dwóch tego rodzaju budynków na świecie, został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Oprócz Kościoła Pokoju warto również odwiedzić świdnicką katedrę, przejść się po urokliwych uliczkach starego miasta.

Innym niezwykle bogatym w historyczne zabytki miejscem jest położona w odległości 30 km od Wrocławia Trzebnica. To właśnie tutaj znajduje się klasztor i bazylika, w której przechowywane są szczątki św. Jadwigi Śląskiej. Oprócz świętej, można zobaczyć tam również mauzolea książąt z dynastii Piastów śląskich, a także jednego z Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego. A wszystko to w otoczeniu barokowych malowideł najsłynniejszych ówczesnych lokalnych mistrzów.

Innym rodzajem turystki, niezwiązanym tak bardzo z oglądaniem zabytków, jest propozycja wyprawy na górę Ślężę. Oczywiście, i tam znaleźć można ślady ludzkiej działalności sprzed wieków, ale masyw ten to przede wszystkim wspaniała przyroda. Więcej na temat Ślęży można przeczytać tutaj.

Oczywiście, istnieje jeszcze cała masa innych ciekawych miejsc do odwiedzenia w bliskim sąsiedztwie Wrocławia, ale o nich postaram się napisać przy innej okazji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s